projektowanie stron www dla dzieci

MG Midget

Wprowadzony w 1961 roku MG Midget jest roadster oparty na Austin-Healey Sprite, małego samochodu sportowego brytyjskie. Początkowo sportowych 948cc silnik, MG Midget produkowane 46hp, który wkrótce po zwiększonej pojemności do nieco ponad litr, aby zwiększyć moc 56hp. Produkowane jako stosunkowo tani samochód sportowy jak Sprite, MG Midget niewiele miał możliwości wewnętrznie, z niskimi możliwościami organizmu zbyt kosztują. Okna były ekrany plexi, dach był na ramie, który miał zostać wystawiony przez kierowcę, a nie było na zewnątrz uchwyty lub zamki. Wraz ze wzrostem pojemności widział wprowadzenie przednich hamulców tarczowych z poprzednich bębnów.

Ulepszenia zostały dodane do Midget Mark II, z oknami i uchwyty dodane do modelu, a moc koni wzrosła do 59. Zmiany zostały najbardziej mile widziane, a kolejne zmiany zostały wprowadzone do kreski III z nowym miękki dach, który dużo łatwiejsze i szybsze w porównaniu do samodzielnego montażu dachu poprzedniego Midgets. Rostyle koła zostały wprowadzone, ze zmianami na nadkolach, jak stają się one bardziej zaokrąglony kwadrat z poprzedniego wyglądu. Pojemność została również wzrosła, ze znakiem III teraz sportowy silnik danej 1300cc Mini Cooper S, zwiększając wydajność do 65hp.

projektowanie stron www dla dzieci

Z nowym silnikiem 1493cc, MG Midget 1500 jest wyposażony w silnik Triumph Spitfire i Morris Marina skrzyni biegów. Z nadkolami teraz do kwadratu, jak w poprzednich wersjach, zmiany zostały dokonane w celu spełnienia przepisów patenty USA w połowie lat siedemdziesiątych.

Ze względu na wiele wspólnych elementów z Austin-Healey Sprite, MG Midget i Austin-Healey Sprite są powszechnie oznaczone jako „Spridgets”. Wybierane przez kolekcjonerów i brytyjskiego klubu Racing, Spridgets może być wpisana do prowokacji MG Midget, prowadził przez MG Car Club.

Klasyczne samochody na sprzedaż, z karabiny maszynowe na sprzedaż.

Artykuł napisany przez: